Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Uudis

E-rahvaloendus edendab digiriiki

Oleme Eestis digiriiki üle 20 aasta rajanud, sel teel kaugele jõudnud. Viimast näitab nii eestimaalaste ja e-residentide poolt kõrge teenuste kasutamise määr kui ka rahvusvahelised võrdlused. Ometi pole digiriik Tallinna linna moodi kunagi valmis, meil on ka Eestis ses vallas nii mõndagi alles pooleli.
Loe edasi 28. jaanuar 2021
Uudis

Küsitleja töö suurimaks takistuseks on fonoluku puudumine

Rahva ja eluruumide loenduse testküsitluse käigus on küsitlejad alates 20. jaanuarist teinud sadu telefonikõnesid, et koguda vastused neilt, kes veebi teel küsitlusel ei osalenud. Peamiselt on inimestelt saadud positiivset tagasisidet, samuti on paljudele heaks üllatuseks olnud küsimuste väike arv. Kõige rohkem on aga tööd inimestega kontakti saamise ja selgitustööga, nutikamad küsitlejad on pidanud kasutama nii lumelabidat kui ka häid suhteid naabritega.
Loe edasi 28. jaanuar 2021
Uudis

Kuidas määratakse rahvaloendusel inimese elukoht?

Statistikaamet saab 2021. aasta rahva ja eluruumide loendusel registritest inimeste elukoha andmed, mille põhjal määratakse inimeste alaline elukoht. Küsitlusloenduse käigus märgivad inimesed enda praeguse elukoha, mis võib erineda registrites kirjas olevast. Erinevaid elukoha määratlusi ja nende kasutamist selgitavad rahvastikustatistika ekspert Ene-Margit Tiit ja juhtivanalüütik Ethel Maasing.
Loe edasi 28. jaanuar 2021
Uudis

Rahvaloenduse peaproov jätkub telefoniküsitlusega

Möödunud aasta lõpus alguse saanud rahva ja eluruumide loenduse testküsitluse käigus laekus statistikaametile veebi teel vastuseid 410 aadressil elava 828 inimese kohta. Tänasest, 20. jaanuarist alustasid tööd küsitlejad, kes võtavad jaanuari lõpuni telefoni teel ühendust valimis olevatel aadressidel elavate inimestega, kes veebis ei vastanud.
Loe edasi 20. jaanuar 2021
Uudis

Täna algab rahvaloenduse testküsitlus

Statistikaamet alustab tänasest rahva ja eluruumide loenduse testküsitlusega, millega kontrollitakse valmisolekut suureks loenduseks. Kuu aega kestvasse rahvaloenduse peaproovi kaasatakse üle Eesti umbes 2000 inimest.
Loe edasi 30. detsember 2020
Uudis

Rahvaloenduse info on nüüd leitav uuelt veebilehelt

Eelmisel nädalal sai valmis statistikaameti 2021. aasta rahva ja eluruumide loenduse veebileht. Värsket visuaalset identiteeti kandev leht koondab kõik loendust puudutavad teemad mugavalt ühte kohta ja mis peamine, aitab olulise info ka kiiresti üles leida.
Loe edasi 28. detsember 2020
Uudis

Aasta lõpus algab rahvaloenduse peaproov

Statistikaamet alustab 30. detsembril kuu aega vältava rahva ja eluruumide loenduse testküsitlusega, millega kontrollitakse valmisolekut suureks loenduseks. Rahvaloenduse peaproovi kaasatakse üle Eesti umbes 2000 inimest.
Loe edasi 15. detsember 2020
Uudis

Rahvaloendus taskusse: jälgi meid sotsiaalmeedias

Rahva ja eluruumide loendus on suur kampaania, mis peab sõna otseses mõttes jõudma iga Eesti elanikuni. Sotsiaalmeediat kaasamata oleks see tänases päevas ilmselt võimatu. Hoia info alati käepärast ja jälgi meid Facebookis ja Instagramis.
Loe edasi 14. detsember 2020
Uudis

Kontrolli rahvastikuregistris oma andmeid!

Rahvastikuregister on andmekogu, mis koondab Eesti kodanike, Eestis elukoha registreerinud Euroopa Liidu kodanike ja Eestis elamisloa või elamisõiguse saanud välismaalaste peamisi isikuandmeid.
Loe edasi 14. detsember 2020
Uudis

Valminud on 2021. aasta rahvaloenduse logo ja graafiline identiteet

Igal suuremal kampaanial ja aktsioonil peab olema oma nägu ja iseloom. Kõiki Eesti inimesi puudutava rahva ja eluruumide loenduse puhul aitavad iseloomu näidata ning esmatutvust luua kampaania äsja valminud logo, hüüdlause ja nüüdsest avatud sotsiaalmeediakanalite kontod. Miks need said just sellised ja kust neid leida?
Loe edasi 30. november 2020
Uudis

Rahvaloendusel kogutakse andmeid uue rakendusega

Statistikaamet alustas koostöös tarkvaraettevõttega Helmes kaasaegse andmete kogumise infosüsteemi loomist. Tööde esimeses etapis arendatakse rakendust, mida inimesed saavad kasutada veebis küsitlustele vastamiseks.
Loe edasi 30. november 2020