Uudis

Rahvaloendus küsitlejate silmade läbi: sai palju kiidusõnu, kuid mitte ainult

Rahvaloenduse aktiivne osa on läbi ning praegu käib andmete analüüs, et juba juunis esitleda esmaseid tulemusi. Rahvaloendajate jaoks oli aga seekordne loendus varasematega võrreldes hoopis teistsugune. Esiteks toimus rahvaloendus peamiselt registrite põhjal ning teiseks andis tugevalt tooni koroona. Rahvaloendajad pidid tegelema nii orienteerumise, psühholoogia kui IT-ga, võtma vastu suuri tänusõnu, kuid vahel taluma ka sõimu. Milliseks siis kujunesid rahvaloendajate kogemused n-ö otse põllult?
Loe edasi 17. mai 2022
Blogi

Andmete taaskasutusest ja rahvaloendusest

Tänapäeval jäävad igast meie liigutusest maha andmed. Kell käe peal näitab, kuidas öösel magasid või palju päeva jooksul liikusid. Telefon taskus salvestab, kus päeva jooksul viibid ning samamoodi saad salvestada, mida päeva jooksul sööd ja siis seda analüüsida. Sarnaselt kirjutatakse iga kord andmetena üles ka see, kui riigiga ühendust võtad.
Loe edasi 18. aprill 2022
Uudis

Mõtteid rahvaloenduse küsitluse läbiviimisest

Veebruari lõpuga sai läbi rahva ja eluruumide loenduse küsitlus, mis erines varasematest loendustest paljuski. Seega on paras aeg teha toimunust vahekokkuvõtteid ja panna vajalik teadmine edaspidi analoogsete uuringute planeerimiseks kõrva taha.
Loe edasi 21. märts 2022
Uudis

Rahvaloendaja on tõeline Hunt Kriimsilm

Rahvaloenduse küsitlejate töö sai veebruariga läbi. Meie tublid loendajad võtsid sellest kaasa suure kogemustepagasi ja kohati ka kustumatud mälestused. Nii mõnigi seik inimeste küsitlemisel näitas, et rahvaloendaja töö ampluaa on palju laiem kui ankeedi täitmine: ühtaegu tuleb olla psühholoog, IT-guru, geograaf, polüglott ja orienteerumise meister.
Loe edasi 17. märts 2022