Kui kaua Eesti lapsed kooli lähevad?

Blogi
Postitatud 6. september 2023, 16.44 , spetsialist Hendrik Neubauer

Kui palju lapsi käib koolis samas kohalikus omavalitsuses, kus nad elavad? Aga millistes piirkondades võtab kooliminek kõige kauem aega? Meie kaardiloolt näed täpsemalt!

Sellelt  kaardilt saad lähemalt uurida, millistes Eesti omavalitsustes kulub 719aastastel noortel kõige rohkem aega kooli jõudmiseks. Arvutatud on igas õppeasutuses käivate õppurite elukoha ja õppeasutuse vahelise jalutuskäigu pikkus ajas. Kaardil on tumedamalt märgitud omavalitsused, kus on rohkem õpilasi, kelle koolitee on pikem kui 30 minutit, heledamalt need, kus selliseid õpilasi on vähem. Rohkem infot iga omavalitsuse kohta saab kaardil sellele klõpsates. Kaardil sisse kerides näed kooliteede pikkusi ajas koolide kaupa.

Statistikaameti andmetel käivad 87% poistest ja 88,1% tüdrukutest koolis samas kohalikus omavalitsuses, kus nad elavad. Kõige harvemini käivad teiste omavalitsuste koolides Saaremaa ja Hiiumaa valla noored, samas kõige sagedamini käivad teistes omavalitustes koolis just Eesti väikesaarte noored.

Kõige suurem õppurite osakaal, kes elavad kuni 10 minuti kaugusel koolist, on Maardu linnas – 61,7%. Seevastu Kuusalu vallas on see näitaja vaid 0,8%.

Koolist üle 30 minuti kaugusel elavate õppurite osakaal on kõige suurem Muhu vallas – 83,6%, samas kui Narva linnas on selliseid õpilasi kõige vähem – 11,7%.

Tallinna linn paistab silma õppurite arvu poolest, kes peavad kooli jõudmiseks kulutama üle 30 minuti. Siiski moodustavad need 22 054 õpilast vaid 43,4% kogu Tallinna õpilaste arvust.

Suurim arv kaugemalt kui 30 minuti kauguselt kooli tulevaid õpilasi käib Rocca al Mare koolis 889 õpilast.

Kaardi loomisel on kasutatud 2021. aasta rahva ja eluruumide loenduse andmeid. Ühegi inimese isikuandmeid avalikult ei kuvata ja kellegi isikut ei ole võimalik nende andmete põhjal tuvastada.

Fotod: Shutterstock