Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Rahvaloendus taskusse: jälgi meid sotsiaalmeedias

Uudis
Postitatud 14. detsember 2020 17:17

Rahva ja eluruumide loendus on suur kampaania, mis peab sõna otseses mõttes jõudma iga Eesti elanikuni. Sotsiaalmeediat kaasamata oleks see tänases päevas ilmselt võimatu. Hoia info alati käepärast ja jälgi meid Facebookis ja Instagramis.

Facebookis on loodud kolm erinevat lehte: eesti-, inglise- ja vene keeles. Kuna loendus peab jõudma olenemata emakeelest kõikide Eesti elanikeni, oleme loonud keskkonnad info ja teadete edastamiseks kolmes keeles.

Aga miks inglise keeles? Sellepärast, et üles loendatakse kõik Eesti elanikud olenemata nende emakeelest. Lisaks annab leht võimaluse jagada infot loenduse kohta välisriikidesse ja välisajakirjanikele. Kuna Eesti on e-loenduse osas maailmas esirinnas ja loodame püstitada veebis vastanute osakaalu osas uue maailmarekordi, siis on huvi teema vastu välismaal suur.

Kui Facebooki lehtedel hakkame jagama viiteid huvitavatele artiklitele, videotele ning jutustama lugusid rahvaloenduse telgitagustest, siis Instagram saab olema ennekõike visuaalse info jagamise koht. Statistikaametil on kuhjade viisi põnevat infot, seega pole põhjust peljata, et praegu on vara sotsiaalmeediat jälgima hakata.

Rahvaloenduseni jäänud aasta jooksul tuleb teha veel hulk ettevalmistusi ning meie sotsiaalmeedia saab olema koht, kus jagame kilde sellest, kuidas ettevalmistused kulgevad, kuidas harjutavad loendajad oma tööks, mida peaksid loenduse kohta teadma vanaemad, välismaalastest iduettevõtete töötajad, maal metsas elav vanaonu ja kõik teised. Võib isegi juhtuda, et fännid saavad mõnes otsuses ise kaasa lüüa.

Jälgi ise ja kutsu ka sõbrad:

Statistikaamet on eriti tänulik neile, kes jagavad oma vene ja inglise keelt kõnelevate sõprade seas kutseid vastavatele loenduse sotsiaalmeediakontodele, et ka nendeni kogu vajalik info jõuaks.