Statistikaamet on rahvaloenduseks tehnoloogiliselt valmis

Uudis
Postitatud 27. juuni 2021 9:00

Juuni esimestel päevadel testis statistikaamet valmisolekut korraldada rahva ja eluruumide loenduse veebiküsitlus uues rakenduses. Loenduse projektijuhi Liina Osila sõnul oli testimine edukas ning amet on loenduseks tehnoloogiliselt valmis.

Testküsitlusel osales ligi 150 statistikaameti töötajat ning projektiga seotud majavälist partnerit. Osila sõnul saadi palju väärtuslikku tagasisidet, mille pealt tehti esmased kokkuvõtted, et jätkata tööd vajalike muudatuste ja paranduste tegemisega.

„Testimine läks eesmärgipäraselt ning oleme rahvaloenduseks tehnoloogiliselt valmis. Vajalikud arendustööd testimisega siiski ei lõpe. Endiselt ootab ees suur hulk väiksemaid tegevusi, millega tuleb enne loenduse algust tegeleda. Näiteks jätkub töö küsimustiku kujunduse ning küsimuste juures olevate abitekstide selgemaks sõnastamisega,“ ütles Osila.

Projektijuhi sõnul vaadatakse kriitilise pilguga üle ka andmete andmebaasi salvestamise reeglid. Lisaks ootab ees veel koormusmõõdiku arendamine rahvaloenduse veebi ning jõudlustestide korraldamine nii andmete kogumise rakendusele kui ka veebile. Nende tegevustega loodame valmis saada hiljemalt oktoobri lõpuks,“ lisas Osila.

Foto: shutterstock