Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Rahvaloenduse info on nüüd leitav uuelt veebilehelt

Uudis
Postitatud 28. detsember 2020 10:00

Eelmisel nädalal sai valmis statistikaameti 2021. aasta rahva ja eluruumide loenduse veebileht. Värsket visuaalset identiteeti kandev leht koondab kõik loendust puudutavad teemad mugavalt ühte kohta ja mis peamine, aitab olulise info ka kiiresti üles leida.

Uus rahvaloendus veebileht rahvaloendus.ee on ülesehituselt sarnane statistikaameti koduleheküljega stat.ee. See tähendab, et ka loenduse avalehe vaatest saab kiire ülevaate viimastest uudistest, eraldi sisulehtedele jõuab aga mugavalt lehe päises olevast menüüst. Lehe ülaosas näitab aga loendur aega, mis on jäänud loendusmomendini. Rahvaloendus puudutab kõiki Eesti elanikke ja seega on uus leht kasutajatele kättesaadav nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Huvilised saavad veebilehelt lugeda varasemate loenduste kohta ja loomulikult ka 2021. aasta loenduse metoodika ning küsitlusloendusel osalemise teemadel. Samuti on lehel korduma kippuvate küsimuste rubriik (KKK), mis aja jooksul täieneb. 2022. aastal jõuavad veebilehele ka värsked loendustulemused.

Kui KKK rubriigist tekkinud küsimustele vastuseid ei leia, siis on alati võimalik pöörduda statistikaameti virtuaalse juturoboti Iti poole, kes aitab ise või suunab keerulisemad päringud edasi klienditoele.