Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Rahvaloenduse ettevalmistusi juhib uue projektijuhi leidmiseni Heidy Roosimägi

Uudis
Postitatud 6. november 2020 12:00

Statistikaameti rahva ja eluruumide loenduse projektijuht Svetlana Raudonen asub aasta lõpus tööle IT tollitehnoloogiaga seotud rahvusvahelisse ettevõttesse, et jagada oma teadmisi väljaspool Eestit. Rahvaloenduse ettevalmistusi juhib uue projektijuhi leidmiseni statistikaameti rahvastiku- ja sotsiaalstatistika osakonna juhataja Heidy Roosimägi.

Rahvaloenduse uue projektijuhi leidmiseks teeb statistikaamet koostööd värbamisagentuuriga, kelle abil kaardistatakse võimalikud kandidaadid. Lähinädalatel võetakse nendega otse ühendust ning alustatakse esimesel võimalusel vajalikke läbirääkimisi. Töö sujuvaks üleandmiseks on Svetlana Raudonen vajaduspõhiselt valmis nõustama nii Heidy Roosimägi kui ka uut projektijuhti.

Statistikaameti peadirektori asetäitja Kaie Koskaru-Nelk kinnitab, et Raudoneni eestvedamisel on rahvaloenduse ettevalmistused püsinud kenasti graafikus ning laotud on tugev vundament loenduse õnnestumiseks. „Svetlana ja tema meeskonna senise töö tulemusena oleme jõudnud lõpusirgele loenduse metoodika, küsitlusankeedi ja avaldatavate tunnuste loetelu kinnitamisega. Koostöös teiste riigiasutustega on astutud edasi suur samm registriandmete kvaliteedi tagamiseks. Samuti on edukalt käima lükatud ettevalmistused aasta lõpus toimuvaks rahvaloenduse testküsitluseks,“ ütleb Koskaru-Nelk.